tekstowa część logotypu CalanOil

Arktyczna astaksantyna w leczeniu niepłodności

Problemy z płodnością dotykają w Polsce niemal 1,5 miliona par. Kwestia ta dotyczy nie tylko stanu naszego zdrowia fizycznego, ale także stanowi przyczynę problemów na tle emocjonalnym. Gdy mimo długotrwałych starań, marzenie o dziecku nie może się zrealizować, stajemy przed obliczem bardzo trudnego wyzwania. Istnieją jednak naturalne sposoby na to, by zwiększyć szanse na zapłodnienie – a dziś przedstawimy jeden z nich.

Astaksantyna – naturalny antyoksydant

Natura jest naszym sprzymierzeńcem w bardzo wielu obszarach. Korzystając z jej dobrodziejstw, możemy efektywnie wspomóc leczenie problemów zdrowotnych. Badania dowodzą, że substancją, która odgrywa znaczącą rolę w leczeniu niepłodności, jest naturalna astaksantyna.

Astaksantyna jest znana jako jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Oznacza to, że wykazuje wiele korzystnych dla naszego organizmu właściwości m.in. wspomaga pracę układu immunologicznego, przyspiesza regenerację mięśni, chroni stawy, wzmacnia kości, opóźnia procesy starzenia. Związek ten występuje naturalnie w niektórych gatunkach alg (np. Haematoccocus pluvalis), drożdży i bakterii, stanowiących pokarm m.in. ryb i innych organizmów morskich, w których występuje również wysokie stężenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Astaksantyna a płodność

Badania dowodzą, że substancje o działaniu antyoksydacyjnym wykazują pozytywny wpływ na poprawę płodności. Astaksantyna zauważalnie poprawia jakość nasienia poprzez m.in. zwiększenie ruchliwości plemników oraz przedłużenie ich żywotności.

Doskonale pokazał to eksperyment naukowy, w którym wzięło udział kilkudziesięciu mężczyzn mających problem z płodnością (podczas, gdy ich partnerki były zdrowe). Podzielono ich na dwie grupy, z których jedna otrzymywała placebo, zaś druga suplementowała astaksantynę w ilości 16 mg dziennie. Po trzech miesiącach, wyniki jednoznacznie pokazały skuteczność antyoksydantu:

  • Zauważono znaczną poprawę ruchliwości plemników, a także zmniejszoną produkcję wolnych rodników w nasieniu, w porównaniu z grupą placebo.
  • Wskaźnik zajścia w ciążę w grupie mężczyzn przyjmujących astaksantynę wynosił 54,5%.
  • Ten sam wskaźnik w grupie placebo to zaledwie 10,5%.

Jak widać, astaksantyna wykazuje dużą skuteczność w przeciwdziałaniu oraz leczeniu męskiej niepłodności. Wyjątek stanowią mężczyźni, u których stwierdzono idiopatyczny zespół OAT (oligo-astheno-teratozoospermia), w wyniku którego są oni technicznie bezpłodni. W takim przypadku jedyną szansą na upragnioną ciążę pozostaje zapłodnienie in vitro.

Astaksantyna wykazuje również pozytywne działanie na płodność kobiet – a także na ogólną poprawę zdrowia fizycznego, niezależnie od płci.

Przeczytaj również: Rola astaksantyny w zapobieganiu i leczeniu gestozy

Gdzie znaleźć astaksantynę?

Najlepsze wyniki uzyskamy przyjmując substancję regularnie, zaś najskuteczniejsza jest ta, która pochodzi z naturalnych źródeł. Suplement diety CalanOil wykazuje bardzo wysoką zawartość naturalnej astaksantyny, która jest kilkadziesiąt razy bardziej aktywna niż postać syntetyczna. W rubinowych kapsułkach znajdziemy także kwas stearydonowy i cetoleinowy, będące prekursorami EPA i DHA. Dzięki nim nasz organizm może samodzielnie wytwarzać kwasy tłuszczowe, które są niezbędne zarówno na etapie starań o potomka, jak i w czasie ciąży.

Preparat zalecany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Należy jednak pamiętać, aby przyjmowanie jakichkolwiek suplementów diety w okresie ciąży i karmienia skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Logotyp Arctic Marine Health Products
element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023

element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023