tekstowa część logotypu CalanOil

Czy pozyskiwanie CalanOil® jest bezpieczne dla środowiska?

Rubinowa kapsułka, którą trzymasz w swojej dłoni, jest zadziwiająco lekka jak na skarbiec mieszczący w sobie bogactwa wartości odżywczych prosto z arktycznych wód Morza Norweskiego. A wszystko to dzięki czystej esencji oleju morskiego wytwarzanego z niewielkich skorupiaków zwanych widłonogami. Czy jednak naturalność i biozgodność suplementu ma swoją ukrytą cenę, którą płaci natura?

Czyste zasady gry – bezpieczeństwo środowiska

Czy wytwarzanie suplementu diety, który zawiera wyciąg z tych maleńkich żyjątek może wyrządzać jakiekolwiek szkody Matce Naturze? Choć sama myśl o odławianiu widłonogów i pozyskiwaniu z nich oleju może dla wrażliwych uszu brzmieć nieco brutalnie – w rzeczywistości wszystko odbywa się w zgodzie z zasadami rządzącymi w świecie zwierząt.

Żyjące na wolności widłonogi arktyczne (Calanus finmarchicus) każdego dnia kończą swój żywot jako posiłek morskich ryb. W ten sposób miliony przedstawicieli takich gatunków, jak choćby szprot, śledź, makrela czy łosoś, mogą przetrwać w bezwzględnych wodach Morza Norweskiego, by również stać się… czyimś posiłkiem. Tak właśnie funkcjonuje życie w naturalnych warunkach – na zasadzie łańcucha pokarmowego.

Trwające ponad dwie dekady badania naukowe pozwoliły na pominięcie jednego z jego ogniw. Dzięki odkryciu, że można pozyskać naturalny olej bezpośrednio z widłonogów arktycznych, a następnie wdrożyć go do diety człowieka – ryby morskie przestały być naszym jedynym tak efektywnym źródłem kwasów omega-3 oraz wielu innych cennych substancji. Widłonogom zaś jest najzupełniej obojętne, na czyim „talerzu” zakończą swój krótki, jednoroczny żywot

Widłonogi arktyczne cechuje niezwykle ciekawa właściwość. Wystarczy nawet niewielka liczba tych organizmów, aby w relatywnie krótkim czasie były w stanie odtworzyć całą populację. Jest to jeden z najliczniejszych i najszybciej rozmnażających się gatunków zwierząt – a także jedyny organizm widoczny, jako ławica, z Kosmosu.

W świetle takich okoliczności, możemy mieć więc pewność, że odławianie widłonogów nie jest w najmniejszym nawet stopniu zagrożeniem dla ich populacji, a tym samym stabilności ekosystemu Oceanu Arktycznego, jedynie w naturalny sposób przyczynia się do regulowania ich liczby.

W harmonii z naturą, w zgodzie z człowiekiem

Jak już wspomnieliśmy, suplement diety CalanOil® jest owocem wieloletnich badań, w efekcie których naukowcy opracowali bardzo efektywną metodę pozyskiwania oleju morskiego z widłonogów arktycznych, w sposób możliwie najbardziej bezpieczny i zgodny z naturą. W tym celu wykorzystywane są opatentowane, nowoczesne technologie.

Nie stosuje się przy tym żadnych substancji ani metod, które mogłyby w jakikolwiek sposób przyczynić się do zanieczyszczenia naturalnego środowiska. Proces, w wyniku którego otrzymujemy olej morski z widłonogów arktycznych porównywany jest do ekstrakcji oliwy extra virgin ze śródziemnomorskich oliwek.

W podobny sposób odbywa się również dalszy proces produkcyjny preparatu. Wyciąg z morskich skorupiaków nie jest poddawany dodatkowym zabiegom oczyszczania – w kapsułkach zamyka się jego najbardziej naturalną i niezmienioną formę.

Wszystkie te zabiegi mają na celu jedno – dostarczenie nam esencji z morskich skorupiaków w najczystszej postaci bez szkody dla Matki Natury. Starannie dopracowane procesy produkcyjne zapewniają najbardziej biodostępną formę substancji takich, jak:

w szczególności EPA i DHA, a także SDA – kwas stearydonowy, który pomaga zwiększyć stężenie kwasu EPA w organizmie człowieka; wszystkie z wymienionych substancji wykazują korzystne działanie, w szczególności na układ nerwowy, krwionośny, immunologiczny oraz pokarmowy.

  • kwasy tłuszczowe LC-MUFA,

czyli długołańcuchowe jednonienasycone kwasy tłuszczowe, m.in. kwas cetoleinowy, który rzadko jest obecny w olejach naturalnych. Kwasy LC-MUFA w połączeniu z omega-3 zwiększają efektywną ochronę układu krwionośnego oraz wspomagają prewencję chorób serca.

  • długołańcuchowe alkohole tłuszczowe,

które pomagają zwiększyć wydolność mięśniową, ponieważ pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie glikogenu, czego efektem jest zauważalny wzrost poziomu energii.

  • astaksantyna,

czyli jeden z najsilniejszych, naturalnie występujących antyoksydantów, wykazujący szereg dobroczynnych właściwości, w tym wspomaganie profilaktyki występowania niektórych typów nowotworów.

W takiej postaci, wszystkie cenne składniki odżywcze zawarte w preparacie CalanOil® cechują się bardzo wysoką przyswajalnością oraz efektywnością działania. Stosowanie suplementu wspomaga w naturalny sposób naszą odporność, zwiększa poziom sił witalnych, a także zauważalnie poprawia samopoczucie każdego dnia.

Trzy kapsułki dziennie dostarczają przy tym ilość składników odżywczych porównywalną do tej, jaką uzyskamy w wyniku spożycia zalecanej porcji morskich ryb – co w naszej szerokości geograficznej wydaje się utrudnionym zadaniem. Preparat doskonale uzupełnia jadłospis wegetarian i wegan. Świetnie się sprawdzi również u najmłodszych, a także najstarszych członków rodziny. Warto zadbać o nich, troszcząc się przy tym o środowisko i wybrać naturalny suplement CalanOil®.

fot. paul / www.pxhere.com

Logotyp Arctic Marine Health Products
tekstowa część logotypu CalanOil
element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023

element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023