tekstowa część logotypu CalanOil

Jak zachować młodość i piękno? Pomoże astaksantyna

Kto z nas nie chciałby być wiecznie młody, pełen sił i wigoru, a do tego z wyglądem dwudziestolatka? Niestety, proces starzenia się towarzyszy każdemu z nas i jak na razie naukowcy nie wymyślili żadnego sposobu, aby go zatrzymać.

Jednak, można spróbować ten proces spowolnić. Jak się okazuje nieocenioną rolę w tym względzie pełni pewien naturalny związek organiczny. Mowa tu o astaksantynie.

Astaksantyna – co to takiego?

Astaksantyna to organiczny związek należący do grupy karotenoidów, czyli naturalnych barwników nadających zwierzętom i roślinom kolory od żółtego po czerwony. To właśnie ona odpowiada, między innymi, za różowe ubarwienie łososia czy różowo-czerwoną barwę krewetek. Ze względu na swoją budowę chemiczną absorbuje też promienowanie UV.

Jest to najsilniejszy znany nam naturalny przeciwutleniacz, który jest niezwykle skuteczny w neutralizacji wolnych rodników tlenowych przyspieszających procesy starzenia się i zwiększających ryzyko wystąpienia niektórych chorób. 

Badania wykazały, że astaksantyna jest 54 razy silniejszym antyoksydantem niż β-karoten, 65 razy silniejszym niż witamina C i 14 razy silniejszym niż witamina E.

Związek o szerokim działaniu

Udowodniono, że astaksantyna ma niezwykle korzystny wpływ na cały ludzki organizm: 

  • Wpływa na pracę serca zmniejszając stres oksydacyjny mięśnia sercowego
  • Ma działanie przeciwzakrzepowe
  • Wykazuje działanie przeciwzapalne i stosowana jest m.in. przy leczeniu bólów reumatycznych 
  • Wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi
  • Wspiera układ odpornościowy
  • Spowalnia proces starzenia się
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób przewlekłych takich jak np. cukrzyca
  • Może pełnić istotną rolę w leczeniu niepłodności (Arktyczna astaksantyna w leczeniu niepłodności | CalanOil)
  • Chroni układ nerwowy przed działaniem wolnych rodników
  • Poprawia ostrość widzenia i zapobiega stanom zapalnym oczu
  • Wzmacnia ochronę przed promieniowaniem UV
  • Przyspiesza regenerację mięśni (np. po wysiłku fizycznym)
  • Działa ochronnie na wątrobę
  • Zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory
  • Zapobiega powstawaniu demencji, Parkinsona i Alzhaimera
  • Działa ochronnie na cały układ krwionośny

Pozostań młody! Wpływ astaksantyny na proces starzenia

Wśród wielu cennych właściwości astaksantyny jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę. Chodzi o jej wpływ na spowolnienie procesów starzenia się. 

W obecnym świecie, w którym coraz więcej osób dąży do bycia idealnym, standardem stały się różnego rodzaju operacje plastyczne czy zabiegi chirurgiczne mające zniwelować skutki upływu lat. Jednak, zamiast od razu sięgać po tak inwazyjne środki, warto wypróbować ten naturalny sposób walki z wiekiem. 

Jak astaksantyna działa na skórę?

Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające astaksantyna zapobiega szkodliwemu działaniu wolnych rodników na komórki hamując lub w znaczący sposób spowalniając procesy starzenia się zarówno skóry jak i całego organizmu. To właśnie wolne rodniki są głównym sprawcą zmian zachodzących w organizmie wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym ilość wolnych rodników się zwiększa, a mechanizmy obronne organizmu stają się słabsze. 

Wolne rodniki uszkadzają włókna kolagenowe, DNA oraz niszczą kwas hialuronowy odpowiadający za sprężystość i prawidłowe nawodnienie skóry. To wszystko przyspiesza pojawianie się zmarszczek, przebarwień i plam, odbiera skórze jędrność i elastyczność oraz sprawia, że cera jest szara i „pozbawiona życia”.

Twoja skóra może wyglądać inaczej!

Z pomocą przychodzi astaksantyna, która wiąże wolne rodniki neutralizując ich szkodliwe działanie. 

Jej właściwości utleniające wspierają leczenie uszkodzonej skóry oraz zmniejszają objawy trądziku. Działanie nawilżające z kolei wpływa na jędrność, gładkość i elastyczność skóry. 

Wykazano, że astaksantyna pomaga zmniejszyć produkcję melaniny nawet o 40% co zapobiega powstawaniu różnego rodzaju przebarwień czy piegów (wynikających na przykład z oddziaływania promieni słonecznych). Z drugiej strony związek ten niweluje i zmniejsza istniejące już przebarwienia, usuwa drobne zmarszczki i obrzęki. W znaczący sposób wpływa również na poprawę kolorytu skóry.

Z tego względu astaksantyna ma szerokie zastosowanie w kosmetyce jako składnik produktów anti-aging (przeciwstarzeniowych), w tym m.in. pomadek, balsamów, serum i kremów. 

Gdzie można znaleźć astaksantynę?

Naturalnie związek ten występuje w ciele jednokomórkowych glonów, drożdży, w mięśniach łososi, pstrągów, kryli, krewetek, raków i innych skorupiaków, ale także w piórach niektórych ptaków.

Dobrze gdyby produkty te stanowiły element codziennej diety. Ryby i owoce morza są bowiem bogate nie tylko w astaksantynę, ale też w równie cenne dla zdrowia kwasy omega-3 (czytaj też: Jak powinna wyglądać dieta bogata w kwasy omega-3? | CalanOil). 

Warto jednak postawić także na odpowiednią suplementację, aby mieć pewność, że wszystkie te niezwykłe substancje zostaną w odpowiedniej ilości dostarczone do organizmu. Regularnie przyjmując CalanOil®, który w swoim składzie posiada zarówno kwasy omega-3, astaksantynę jak i polikozanol, będziesz miał pewność, że w jak najlepszy sposób dbasz o swoje zdrowie!

 

fot. www.stocksnap.io

Logotyp Arctic Marine Health Products
element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023

element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023