tekstowa część logotypu CalanOil

Rewolucyjna i nowoczesna forma kwasów omega-3

Wybierając suplement diety zawierający cenne dla zdrowia kwasy omega-3 powinniśmy dokładnie sprawdzić dostępne na rynku produkty. Oprócz wnikliwej analizy składu, stężenia substancji odżywczych czy też typu formulacji (tabletki, olej, ampułki, itp.) powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden, niezwykle istotny aspekt. 

Chodzi o FORMĘ KWASÓW OMEGA-3! Ważne jest, aby wybrać taki produkt, w którym wielonienasycone kwasy tłuszczowe w trakcie produkcji nie były poddawane skomplikowanym procesom chemicznym, w których przebiegu nie straciły części swoich cennych właściwości. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, by forma kwasów omega-3 była jak najczystsza.

Dlaczego forma jest taka ważna? Świat się zmienia, suplementy również!

Świat nieustannie pędzi do przodu, rozwija się technologia i zmienia się świadomość oraz potrzeby nas samych. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że co roku mamy nowy telefon, a co kilka lat nowy telewizor, sprzęt grający czy samochód. A co z naszym zdrowiem?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że również w tym względzie pojawia się wiele nowości. Nowoczesny sprzęt laboratoryjny i metody badań pozwalają na tworzenie technologii, dzięki którym coraz lepiej można o siebie zadbać. Dlaczego więc wielu z nas ludzi wciąż kurczowo trzyma się tego co znane i, jak się okazuje, niekoniecznie najlepsze, a często najzwyczajniej przestarzałe? 

Tak jest chociażby w przypadku dostępnych na rynku suplementów diety zawierających kwasy omega-3 – kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu.

Najchętniej sięgamy po… tran. Czy to dobrze?

Wciąż większość osób decydujących się na wzbogacenie swojej codziennej diety o odpowiednie suplementy zawierające kwasy omega-3 w pierwszej kolejności myśli o tranie. Nic w tym dziwnego., bo to jeden z najbardziej popularnych, a zarazem i najdłużej funkcjonujących na rynku produktów bogatych w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (Czytaj też: Tran, olej z widłonoga czy z wątroby rekina – co wybrać? – CalanOil® – Kwasy Omega 3 – 3 generacji).

Tran otrzymywany jest przede wszystkim z wątroby dorsza lub innych ryb z rodziny dorszowatych. Szerzej znany jest od lat 60. ubiegłego wieku kiedy to stosowano go między innymi do leczenia awitaminozy. Zaskakujące jest to, że od tamtego czasu proces produkcji tranu… niewiele się zmienił!

Jak powstaje tran?

Aby tran był zdatny do spożycia na etapie jego produkcji substancję pozyskaną z wątroby dorsza (lub innych ryb dorszowatych) należy odpowiednio oczyścić. W tym celu świeżą wątrobę lub tkankę tłuszczową poddaje się działaniu pary wodnej, kwasów lub ługu. Następnie ciekły tłuszcz schładza się i filtruje, by usunąć z niego stałe, nasycone kwasy tłuszczowe. Wtedy dopiero powstaje oleista, ciekła substancja, którą dobrze znamy z kapsułek, fiolek, itp.

Chemia przemysłowa w produkcji suplementów 

Na etapie produkcji podobnym procesom chemicznym poddawane są również inne substancje, z których pozyskiwane są kwasy omega-3 dostępne na rynku. Tak jak tran tak i np. olej z wątroby rekina musi zostać poddany skomplikowanemu oczyszczeniu w czasie którego stosowana jest m.in. wysoka temperatura.. To z kolei sprawia, że szybciej dochodzi do utleniania i rozkładu zawartych w nim składników. Rezultat? Utrata znacznej części ważnych substancji odżywczych. 

Podobnie jest w przypadku koncentratów DHA i EPA, które chemicznie modyfikowane są do estrów etylowych, czyli formy omega-3 zdecydowanie najgorzej przyswajanych przez ludzki organizm.

Wszystkie te wyżej wspomniane procesy „kradną” część cennych składników zmniejszając efektywność przyjmowanego preparatu. Oczywiście, nawet taka suplementacja jest korzystna dla naszego zdrowia, ale… warto sięgnąć po taki produkt, który wyżej wymienonych procesów nie przechodzi zachowując tym samym jak największą dawkę kluczowych składników.

Często oceniając jak dany suplement jest przyjazny środowisku pomijamy energochłonność procesu jego pozyskania i produkcji. W przypadku suplementów omega-3 pochodzenia morskiego okazuje się, że skomplikowany, wieloetapowy proces produkcji w połączeniu z faktem, że same połowy pełnomorskie pochłaniają ogromne ilości paliw kopalnych, powoduje, że ich ślad węglowy może nas mocno, negatywnie zaskoczyć.

Teraz nowe, znaczy lepsze. Wybierz najczystszy suplement

Skoro w codziennym życiu, do codziennego użytku wolimy wybierać rzeczy nowoczesne, stworzone na bazie innowacyjnych technologii i receptur, to dokładnie tą samą dewizą powinniśmy kierować się sięgając po suplement diety. Zwłaszcza, że… mamy teraz taką możliwość!

Na rynku dostępny jest bowiem suplement diety zawierający kwasy omega-3 w czystej i łatwo przyswajalnej formie. Chodzi o olej morski pozyskiwany z maleńkiego widłonoga arktycznego – skorupiaka zamieszkującego niemal cały północny Atlantyk.

Olej z widłonoga – najczystsza, naturalna postać omega-3

Wychodząc naprzeciw światowym zmianom, rozwojowi technologii i konieczności dbania o środowisko powstał… CalanOil® – zupełna nowość na polskim rynku. Jego kapsułki zawierają w sobie olej z widłonoga arktycznego pozyskiwany przy zastosowaniu innowacyjnego, wręcz rewolucyjnego procesu produkcyjnego (Kwasy omega-3 z widłonoga – nadciąga rewolucja! | CalanOil® – Kwasy Omega 3 – 3 generacji). Proces ten został zaprojektowany specjalnie z myślą o pozyskiwaniu jak najbardziej korzystnej dla człowieka formy kwasów omega-3. 

Z uwagi na to, że widłonogi mają krótki, bo zaledwie jednoroczny cykl życia, nie zdążą one zakumulować w sobie takich ilości metali ciężkich i toksycznych substancji zawartych w wodzie morskiej jak inne morskie stworzenia. To z kolei sprawia, że pozyskiwany z nich olej nie musi być poddany procesom oczyszczania! Nie jest on też ani rafinowany ani zagęszczany, dzięki czemu nie traci się zawartych w nim cennych składników odżywczych. 

Na żadnym etapie pozyskiwania oleju z widłonoga nie stosuje się wysokiej temperatury, a zaangażowanie w pozyskanie jak najlepszej formy omega-3 rozpoczyna się już na etapie odławianie widłonogów! Połowy trwają bowiem jedynie od kwietnia do sierpnia, gdy skorupiaki zbierają się u wybrzeży i możliwe jest ich jak najszybsze zamrożenie w celu zachowania wszystkich, naturalnych substancji odżywczych. Warto podkreślić że połowy odbywają się bardzo blisko linii brzegowej, co eliminuje kwestię spalania paliw kopalnych oraz będących jej skutkiem toksycznej emisji.

To oznacza, że CalanOil® zawiera najczystszą dostępną na rynku formę kwasów omega-3. Przyjmując ten suplement diety dbamy więc o dostarczenie sobie największej ilości EPA i DHA w najlepszej formie estrów woskowych, która nie tylko sprawia że zostaną one optymalnie wykorzystane, ale również zapewni nam efekty metaboliczne niedostępne dla innych form chemicznych omega-3 dostępnych na rynku.

Logotyp Arctic Marine Health Products
element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023

element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023

Na tej stronie używamy Cookies. Stosujemy się także do zapisów RODO. Czytaj więcej