tekstowa część logotypu CalanOil

Suplementy diety w podróży. Zasady przewozu w krajach Unii Europejskiej

Urlop od pracy nie oznacza urlopu od suplementów! Wyjeżdżając na wakacje pamiętaj, żeby zabrać swoje cenne kapsułki ze sobą. Jeśli jednak planujesz wycieczkę za granicę weź pod uwagę, że każdy kraj może mieć swoje ograniczenia dotyczące wwozu bądź też przewozu suplementów przez swoje terytorium. Sprawdź, jak to wygląda w poszczególnych krajach.

Czy z suplementami diety mogę wjechać do każdego kraju?

Zasady dotyczące wwozu suplementów diety na terytorium poszczególnych krajów mogą się różnić w zależności od lokalnych przepisów i regulacji. Poniżej przedstawiamy ogólne wytyczne dotyczące wwozu suplementów diety w niektórych krajach z podkreśleniem, że informacje te mogą ulec zmianie i warto na bieżąco, przed samym wyjazdem sprawdzić aktualne przepisy.

Suplementy diety w krajach Unii Europejskiej

W większości przypadków można bez problemu wwozić suplementy diety na terytorium krajów Unii Europejskiej. 

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi suplementów diety, suplementy te mogą być sprzedawane i stosowane w krajach członkowskich UE o ile spełniają określone kryteria bezpieczeństwa i jakości. Przepisy te obejmują m.in. wymóg oznaczania produktów, zawartości składników odżywczych oraz maksymalnych dopuszczalnych poziomów witamin i minerałów

Jeśli chodzi o podróżowanie z suplementami diety to zazwyczaj nie ma żadnych ograniczeń dotyczących przewozu osobistego suplementów przeznaczonych do własnego użytku. Możesz przewozić suplementy w swoim bagażu podręcznym lub rejestrowanym bagażu bez większych trudności. 

Suplementy diety – na co zwrócić uwagę przed wyjazdem za granicę?

1. Sprawdź przepisy celne

Przed wyjazdem sprawdź aktualne przepisy celne dotyczące dotyczące wprowadzania suplementów diety do danego kraju. Możesz skontaktować się z konsulatem lub odwiedzić oficjalną stronę internetową urzędu celno-skarbowego w danym kraju w celu uzyskania informacji na ten temat. 

2. Upewnij się, że suplementy są legalne

Sprawdź, czy suplementy, które zamierzasz ze sobą zabrać są legalne w danym kraju. Niektóre suplementy mogą być zabronione lub podlegać ograniczeniom w wybranych krajach.

3. Zachowaj oryginalne opakowanie

Jeśli masz zamiar zabrać suplementy diety na wyjazd upewnij się, że masz oryginalne opakowania z etykietami, które zawierają informacje o składnikach i dawkowaniu. Może to być przydatne w przypadku kontroli celnej. 

4. Przestrzegaj zaleceń dotyczących ilości

Upewnij się, że przestrzegasz limitów dotyczących wprowadzania suplementów diety do wybranego kraju. Jeśli przewozisz większą ilość niż dozwolona musisz się liczyć na ewentualne problemy ze strony tamtejszych służb.

Suplementy diety w Stanach Zjednoczonych

Do Stanów Zjednoczonych możesz wjechać z suplementami diety pod warunkiem, że pochodzą one z legalnego źródła, jak np. apteka czy sprawdzona strona Internetowa. 

Zarówno suplementy diety jak i witaminy możesz wwieźć na terytorium Stanów Zjednoczonych bez recepty, ale pamiętając, by były one oryginalnie zapakowane. 

Jeśli masz wątpliwości dotyczące konkretnych przepisów w danym kraju, zawsze warto skonsultować się z organem regulacyjnym ds. zdrowia lub celnym danego kraju bądź też zapytać o radę u ambasady lub konsulatu danego kraju. 

To może Cię zainteresować:

Logotyp Arctic Marine Health Products
tekstowa część logotypu CalanOil
element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023

element graficzny stanowiący połączenie identyfikacji wizualnej marki CalanOil i fotografii krajobrazowej
Logotyp Arctic Marine Health Products

CalanOil © 2023