FAQ

Co wyróżnia CalanOil® na tle innych suplementów kwasów omega-3?

Biodostępność EPA i DHA z CalanOil® jest około 2x wyższa niż w przypadku, gdy podajemy te kwasy tłuszczowe w postaci popularnych koncentratów EPA/DHA, gdzie występują w postaci chemicznej trójglicerydów. W przeciwieństwie do nich jest produktem w pełni naturalnym, a nie półsyntetycznym.
Dodatkowo, CalanOil® zawiera kwas stearydonowy, który jest prekursorem zarówno EPA i DHA – nasz organizm jest więc w stanie wyprodukować te kwasy tłuszczowe sam. Kolejnym unikatowym składnikiem CalanOil® jest kwas cetoleinowy który stymuluje konwersję kwasu alfa-linolenowego (ALA) do EPA i DHA. Jest to szczególnie dla nas korzystne, bo oznacza, że nasz organizm ma możliwość pełniejszego wykorzystania spożywanych przez nas tłuszczy pochodzenia roślinnego. W CalanOil® mamy dodatkowo potężną dawkę naturalnego przeciwutleniacza – astaksantyny, którego próżno szukać w innych „naturalnych” olejach morskich.

Co to znaczy, że CalanOil® jest produktem zrównoważonym?

Określeniem tym wyrażamy, że pozyskiwanie pozyskiwanie oleju z widłonoga nie wpływa negatywnie na ekosystem morski. Biomasa w samym tylko Morzu Norweskim jest szacowana na około trzysta milionów ton (300.000.000!) i jest około dwukrotnie większa od biomasy wszystkich hodowlanych oraz poławianych ryb i skorupiaków. Widłonogi mają krótki, zaledwie jednoroczny cykl życiowy, a do pełnego odtworzenia ich populacji wystarczy ok. 10% wyjściowej ilości. Przy obecnej wydajności procesu produkcji oleju jest możliwe dostarczenie wystarczającej ilości kwasów omega-3 każdemu mieszkańcowi naszej planety bez szkody dla środowiska naturalnego.

Jak przyjmować CalanOil®?

Tak, jak wszystkie oleje, CalanOil® najlepiej przyjmować razem z posiłkiem obfitującym w tłuszcze. Sam pokarm oraz pora przyjmowania suplementu nie ma wpływu na jego wchłanianie. Zalecana do spożycia dzienna porcja to 3 kapsułki (jednorazowo lub 3x dziennie po jednej).

Czy CalanOil® jest produktem wegańskim?

Widłonogi są zwierzętami zaliczającymi się do stawonogów, dlatego pozyskiwany z nich olej nie jest produktem wegańskim. Stanowi jednak doskonałe uzupełnienie diety wegańskiej i wegetariańskiej. Warto podkreślić, że metoda ich połowu eliminuje jakiekolwiek cierpienie – po złowieniu są błyskawicznie zamrażane w temperaturze około -70 ˚C.

Czy CalanOil® może być spożywany przez dzieci?

Jak najbardziej! Kapsułki mogą być podawane maluchom od 3. roku życia – suplement w formie płynnej (wystarczy rozciąć kapsułkę) po konsultacji z lekarzem pediatrą, możemy serwować nawet młodszym dzieciom.

Czy CalanOil® zawiera gluten?

Nie, jest to produkt w 100% bezglutenowy.

Czy CalanOil® pochodzi z gatunków hodowlanych?

Nie, surowcem wykorzystywanym do produkcji oleju są widłonogi – wolnożyjący zooplankton poławiany u wybrzeży Finnmark, w Arktycznej Norwegii.

Jaki jest skład kapsułki CalanOil®?

Kapsułki składają się z wody, glicerolu oraz wysokiej jakości żelatyny rybnej, która stanowi doskonałe źródło kolagenu.

Czy CalanOil® jest produktem bezpiecznym?

Bezwzględnie tak – zostało to potwierdzone w badaniach klinicznych, do których odnośnik można znaleźć w sekcji „Badania”. Jedynie osoby, u których zdiagnozowano alergię na skorupiaki powinny skonsultować przyjmowanie suplementu z lekarzem.

Po jakim czasie stosowania zauważę pierwsze efekty?

Pozytywne efekty stosowania CalanOil® pojawiają się zwykle po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Jakie efekty suplementacji CalanOil® zauważę w pierwszej kolejności?

Wszystkie pozytywne efekty suplementacji oleju z widłonogów zamieściliśmy w artykule w sekcji „Badania”.

Czy jest możliwość wysyłki za granicę?

Tak, CalanOil® wysyłamy do niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz na Wyspy Brytyjskie.

Czy CalanOil można stosować z lekami?

Jeżeli cierpisz na choroby przewlekłe lub stale przyjmujesz jakiekolwiek leki, przed rozpoczęciem suplementacji CalanOil® skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe do suplementacji CalanOil®?

Nie, nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe w stosowaniu naszego suplementu. Ostrzeżenie dotyczące stosowania u dzieci powyżej 3. roku życia są związane z tym, że małe dzieci mogą mieć problem z połykaniem kapsułek. Sam olej, po konsultacji z lekarzem pediatrą, może być podawany młodszym dzieciom.