Arctic Marine Health Products

Dr Marcin Pierechod

Dr Marcin Pierechod

Nazywam się Marcin Pierechod, założyciel oraz Prezes Zarządu Arctic Marine Health Products. Jestem z wykształcenia biologiem molekularnym oraz biochemikiem z ponad 18 letnim doświadczeniem w pracy naukowej, zarówno w kraju jak i za granicą.

W latach 2009-2020 pracowałem na uniwersytecie w Tromsø, Norwegia, prowadząc badania mające na celu znalezienie w mikroorganizmach zimnolubnych  nowych enzymów-molekularnych maszyn mających zastosowanie m.in. w wysokoprzepustowym sekwencjonowaniu genów, diagnostyce medycznej oraz produkcji farmaceutyków zarówno biotechnologicznych jak i klasycznych. Efekty tej pracy zostały skomercjalizowane a prawa do nich zabezpieczone międzynarodowymi patentami. Chęć poszukiwania nowych wyzwań oraz zmierzenia się z projektami badawczymi prowadzonymi dużą skalę, sprawiła że przed dwoma laty dołączyłem do Norweskiego Instytutu Meteorologicznego, gdzie na co dzień prowadzę projekty fundowane przez Komisję Europejską dotyczące obserwacji i ochrony Arktyki.

Misją Arctic Marine Health Products (AMHP) jest poszukiwanie i wprowadzenie na rynek Polski unikalnych produktów prozdrowotnych pozyskiwanych z organizmów morskich w rejonach arktycznych. Wszystkie produkty dostępne przez naszą platformę mają potwierdzone aktualnymi badaniami klinicznymi pozytywne działanie na zdrowie człowieka. Będąc naukowcami rozumiemy skomplikowane mechanizmy molekularne na podstawie których badania kliniczne są projektowane oraz wiemy, które z tych badań przeprowadzone są w sposób rzetelny.

Siedziba główna naszej firmy znajduje się w nieopodal miasta Tromsø, na wyspie Kvaløya w Norweskiej Arktyce.

Z wyrazami szacunku
Dr Marcin Pierechod